Kameralny obiad weselny, czy huczne wesele z tańcami do białego rana ?

 

Jedno krótkie pytanie, które wzbudza wiele wątpliwości wśród Par planujących zawarcie związku małżeńskiego. W dzisiejszym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego skromniejsza uroczystość może okazać się całkiem dobrym rozwiązaniem dla osób szukających rozwiązań nieco innych, niż organizacja hucznego wesela ze wszystkimi staropolskimi tradycjami.

Wesela na 100-200 osób powoli zaczynają ustępować miejsca kameralnym obiadom weselnym. Dzieje się tak, ponieważ w perspektywie wydarzeń z ostatnich miesięcy, ograniczona liczba osób daje przede wszystkim większe poczucie bezpieczeństwa. Pary decydują się na zaproszenie  jedynie najbliższej rodziny i przyjaciół. W chwili obecnej granice wielu Państw pozostają nadal zamknięte, więc obecność gości z zagranicy na weselu pozostawia nadal wiele wątpliwości. Ludzie starsi i schorowani również niechętnie potwierdzają swoją obecność na dużych imprezach rodzinnych, więc często niezależnie od Pary Młodej, lista gości zostaje mocno ograniczona.

Grono osób najbliższych jest ogromną zaletą dla osób ceniących sobie intymną i kameralną atmosferę. Brak DJ’a lub orkiestry? Żaden problem. Muzyka puszczana jedynie w tle, tworzy elegancki klimat. Naprawdę dobrym pomysłem może się okazać pianista lub skrzypaczka, grający spokojną muzykę w tle.

Wybierając przestrzeń, w której będzie odbywał się obiad weselny, warto zwrócić uwagę, czy sala restauracyjna daje możliwość ustawienia stołów dla gości w miejscu nieco bardziej oddzielonym od pozostałych osób przebywających w restauracji.

Warto również wspomnieć, że rezygnacja z wesela nie jest jednoznaczna z całkowitą rezygnacją ze wszystkich jego elementów. Okazały tort weselny, podniosłe toasty i wzruszające podziękowania dla rodziców stanowią wspaniały element uroczystości, niezależnie od jej wielkości, które dodatkowo wpływają na podniosły charakter wydarzenia.

Kolejną kwestią przemawiającą za skromniejszą uroczystością jest fakt, że zarówno Para Młoda, jak i sami goście, po takiej uroczystości nie są zmęczeni, tak jak po całonocnych tańcach do białego rana. Nie ma więc przeciwskazań, by Nowożeńcy następnego dnia spakowali walizki i wyruszyli w upragnioną podróż poślubną, za sumę pieniędzy, którą są w stanie zaoszczędzić dzięki organizacji właśnie takiego obiadu.

Dodatkowo Młodzi Małżonkowie, podczas obiadu weselnego mogą całkowicie skupić się na wspólnym przeżywaniu emocji, bez zbędnego stresu, związanego z ciągłym upewnianiem się, czy uroczystość weselna przebiega zgodnie z planem;  czy posiłki serwowane są na czas lub czy wodzirej pamiętał o każdej z wcześniej ustalonych zabaw.

Niezależnie od tego, czy Młoda Para zdecydują się na organizację hucznego wesela, czy jedynie na skromniejszy obiad, warto pamiętać, iż istotą tego dnia jest najzwyczajniej w świecie możliwość spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Z osobami, z którymi pragniemy dzielić wszystkie pozytywne emocje, a miłość która połączyła dwie całkowicie sobie obce rodziny, jest w tym dniu najważniejsza.