Wybór sali najczęściej stanowi jeden z pierwszych elementów planowania wesela. Przed podjęciem odpowiedniej decyzji warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, które na pozór nie są aż tak oczywiste, ale w dużym stopniu wpływają na końcowy efekt.

Z każdym dniem na rynku pojawia się coraz więcej hoteli, restauracji oraz sal weselnych.

Tak szeroka dostępność miejsc, w których istnieje możliwość zorganizowania wesela przyprawia niejedną Parę Młodą o zawrót głowy. Dlatego w pierwszej kolejności warto jest zastanowić się na ile osób planujemy naszą imprezę. Ograniczona przestrzeń może sprawić, że gościom usadzonym zbyt blisko siebie będzie niekomfortowo, a obsługa będzie miała utrudniony serwis. Z kolei zbyt duża sala wpłynie na niepotrzebne rozproszenie gości, w skutek czego będzie wyglądała na pustą. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, jeżeli istnieje taka możliwość, warto jest zobaczyć sale gotową na inne wesele. Dzięki temu zyskamy pewność co do rozstawienia stołów, rodzaju zastawy, jakości obrusów i pokrowców na krzesłach oraz wiele innych szczegółów, które ułatwią nam podjęcie właściwej decyzji.

Sala weselna - Nie daj się skusić pierwszemu wrażeniu

Obok wielkości Sali równie ważny jest wystrój wnętrz oraz rodzaj i ilość oświetlenia.

Organizacja wesela wiąże się z wieloma niekontrolowanymi wydatkami. Wybierając salę, która nie wymaga inwestowania w dodatkowe dekoracje i niezliczone ilości kwiatów, zaoszczędzimy sporą sumę pieniędzy. Dodatkowo planując budżet weselny, warto również na spokojnie i dokładnie zapoznać się z ofertą danej Sali i upewnić się, czy wstępnie przedstawiona oferta nie zawiera ukrytych kosztów, takich jak opłata za serwis, wynajem Sali, pokrowce na krzesła itd. Często zdarza się, że po zsumowaniu wszystkich wcześniej wspomnianych elementów, sala która wstępnie wydawała się jedną z tańszych, ostatecznie taką nie jest. Dobrze jest poświęcić nieco więcej czasu na dokładne porównanie ofert różnych obiektów. Wiele z nich w cenie menu oferuje dodatkowo tort weselny, dekoracje kwiatowe, napoje, Apartament dla Pary Młodej, winietki z nazwiskami gości czy ozdobą tablicę z planem usadzenia gości.

Sala weselna - Nie daj się skusić pierwszemu wrażeniu

Dodatkową zaletą danego miejsca jest możliwość skorzystania z degustacji dań przed podpisaniem umowy.

Dzięki temu nabierzemy pewności co do jakości serwowanych dań. Warto również dopytać o sam serwis alkoholu. O to, czy w dniu wesela sami będziemy musieli pilnować pustych butelek, dbać by kieliszki naszych gości nie były puste, czy może jednak będzie to w gestii obsługi, a nam pozostanie jedynie cieszyć się chwilą. Dbając o dobro i bezpieczeństwo naszych gości, dobrze jest wybrać salę, która na Sali do tańczenia ma drewniany parkiet lub wykładzinę. Śliskie kafle mogą okazać się nienajlepszym wyborem, szczególnie dla Pań na wysokich szpilkach.

Zapraszając gości z zagranicy, warto jest zdecydować się na takie miejsce, które zapewni nam odpowiednią ilość noclegów.

Przy organizacji wesela, hotele zazwyczaj oferują zakwaterowanie w promocyjnych cenach. Goście, którzy zdecydują się na przylot do Polski, na pewno docenią obiekty usytułowane w centrum miasta, blisko starówki, muzeów i innych ciekawych atrakcji turystycznych, z których można skorzystać wypełniając sobie czas wolny.

Sala weselna - Nie daj się skusić pierwszemu wrażeniu

Wybór odpowiedniej Sali stanowi spore wyzwanie, warto jest więc dać sobie nieco więcej czasu na poszukiwania odpowiedniego miejsca i na spokojnie rozpatrzyć wszystkie wady i zalety danego obiektu. I co najważniejsze, nie dać się skusić pierwszemu wrażeniu!