Szczyt sezonu ślubnego zaczyna się w maju i kończy w październiku. Zdecydowanie mniej Par Młodych decyduje się na organizację ślubu zimą, ze względu na niższe temperatury i brak gwarancji słoneczej pogody. Warto jest jednak rozważyć, jakie korzyści niesie ze sobą decyzja dotycząca zimowego wesela, może bowiem okazać się, że zalet może być więcej niż wad.

Pierwszym i najważniejszym argumentem, jaki przychodzi mi na myśl, to zdecydowanie większa dostępność wolnych terminów. Pary, które nie chcą czekać na dostępną datę w wybranym przez siebie miejscu, zdecydowanie powinny rozważyć ślub poza sezonem letnim. Dotyczy to nie tylko sal weselnych, ale również Dj’ów, fotografów, a nawet wolnych terminów w kościołach.

W związku z mniejszym zainteresowaniem na organizację wesela zimą, restauratorzy w większości proponują oferty znacznie korzystniejsze cenowo.

Wzbogacają oni swe oferty o dodatkowe elementy, takie jak tort w cenie menu, dekoracje zimowe sali, noclegi w promocyjnych cenach itd. Nierzadko inni podwykonawcy również obniżają ceny swoich usług, zwiększając konkurencyjność na rynku, ze względu na mniejszą ilość zleceń.

Kolejnym argumentem przemawiającym za ślubem poza szczytem sezonu letniego jest sesja w zimowej scenerii. Delikatnie prószący śnieg, promienie słoneczne odbijające się od malutkich kryształków lodu, stanowią piekną scenerię sesji plenerowych. Zimą dzień jest krótszy. W restauracjach wnętrza oświetlane są blaskiem świec oraz lampek choinkowych, tworząc niezwykle kameralną atmosferę. Tak romantyczny nastrój stanowi doskonałe tło sesji ślubnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki przemawiające za organizacją wesela poza sezonem letnim, należy również wspomieć o kilku dodatkowych aspektach. W sezonie letnim wiele Par poszukuje sal z dostępem do ogrodu lub tarasu. Możliwość wyjścia na świeże powietrze w ciepłą, letnią noc stanowi idealne rozwiązanie po długim, upalnym dniu. Ma to jednak również pewien minus - restauracyjna sala pustoszeje, a na parkiecie brakuje chętnych do zabawy.

Ponadto sezon letni to okres urlopów i wakacji – być może nie wszyscy goście, których chcielibyśmy zaprosić na przyjęcie, będą mieli możliwość przyjęcia naszego zaproszenia, mając już wcześniej zaplanowane wyjazdy wakacyjne.

Wesele zimą w sopocie

Moim zdaniem okres zimowy, świąteczny, karnawałowy  to idealny moment na organizację przyjęcia weselnego, przynoszący wiele, często niedostrzeganych korzyści. Warto zatem dobrze przemyśleć, jaki termin najlepiej spełni oczekiwania Pary Młodej i gości.